Uudised / Tallinnas muutub AIDSi nõustamiskabineti asukoht

Tallinnas muutub AIDSi nõustamiskabineti asukoht

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 05. Jaanuar 2012

Alanud aastast lõppes HIV testimise ja nõustamisteenuse pakkumine Tallinnas, Mardi 3 asunud anonüümses AIDSi kabinetis, kuid veebruarist alustab tööd uus testimiskabinet Lasnamäel, aadressil Väike-Paala 1. Tööd jätkab Tallinna teine AIDSi nõustamiskabinet, mis asub Merimetsa Nakkuskeskuses, Paldiski mnt 62.

Kesklinnas Mardi tänaval asunud kabinet suletakse, kuna senine teenusepakkuja ei osalenud väljakuulutatud konkursil.

Nõustamis- ja testimiskabinetis toimub vabatahtlik HIVi ja seksuaalsel teel levivate infektsioonidealane nõustamine testieelselt ja –järgselt. Samuti tehakse seal anonüümseid HIV ja hepatiidi teste ning jagatakse kondooome. Kabinet on avatud kõigile alates 16. eluaastast ja sõltumata ravikindlustuse olemasolust. Kõik teenused on tasuta.

Lisaks anonüümsetele AIDSi nõustamiskabinettidele, mis asuvad lisaks Tallinnale veel Narvas, Tartus, Kohtla-Järvel, Pärnus, Paides, Rakveres, Tamsalus ja Kundas, saab HIV-testi Eestis teha kõikides tervishoiuasutustes pere- või eriarsti (näiteks günekoloogi või naha-suguhaiguste artsi juures) ja noorte nõustamiskeskustes, mida on üle Eesti kokku 19.

Merimetsa Nakkuskeskuse AIDSi nõustamis- ja testimiskabinet on avatud esmaspäevast neljapäevani kella 8- 17.30 ja reedeti kella 8-15.30. Teiste linnade nõustamiskabinettide kontakt ja lahtiolekuajad on veebilehel www.hiv.ee. Kabineti külastamiseks ei ole vajalik end eelnevalt registreerida.

 

Lisainfo:

  • Maris Jakobson
  • Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik
  • 659 3906, 5302 2737
  • maris.jakobson@tai.ee