Uudised / Päästeamet: "Ütle purjusujumisele EI"

Päästeamet: "Ütle purjusujumisele EI"

  • Autor:Päästeamet
  • 03. Juuni 2013

Täna algab Päästeameti sellesuvine veeohutuskampaania „Ütle purjusujumisele EI!", mis tõstab taas fookusesse alkoholijoobes vette mineku absurdsuse. Purjus ujumise ohte näitav sotsiaalkampaania toimub neljandat aastat ja eelkõige püütakse sellega noorte meeste tähelepanu, et hoida neid napsusena vette minemast.

2012. aastal uppus Eestis kokku 55 inimest ja see on viimase 15 aasta madalaim number. Läbi aastate tõuseb uppumissurmade arv hüppeliselt suvekuudel, tavapäraselt on see kõrgeim juunis või juulis. Sellel perioodil hukkunutest suurema osa moodustavad mehed vanuses 20-29 aastat. Enamusel uppumisjuhtumitest on läbiv märksõna alkohol. Hoolimata sellest, et ollakse teadlikud joobes vette mineku ohtlikkusest, kaob alkoholi mõjul ohutunne ning ohver läheb veekogusse end värskendama, ujuma või oma võimeid proovile panema.

„Tänavune veeohutuskampaania, milles teevad kaasa armastatud „tujurikkujad" Märt Avandi ja Ott Sepp, näitab läbi huumoriprisma, milline arutu samm on purjus peaga vette minek", kirjeldas kampaaniat Päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Indrek Ints.

Kainet ujumist soovitavad sõnumid kõlavad kõigis Eesti suuremates tele- ja raadiokanalites, kaubanduskeskustesse jõuavad põrandakleebised ja ohutussõnumiga reklaampüstakud. Trükireklaamid pannakse nii tänavatele kui ajalehtedesse, sotsiaalvõrgustikes levitatakse telereklaamist inspireeritud lõbusaid ja õpetlikke veeohutuse klippe. Sotsiaalmeedia jaoks loodud arvutimäng annab võimaluse purjus sõbra vette mineku takistamisel kätt harjutada, parimatele antakse selle eest auhindu. Päästeameti facebooki lehel toimuvad kogu suve auhinnamängud, jagatakse veeohutusalaseid nõuandeid, näha saab Purjusujumise Liidu tegevust kajastavaid reportaaže.

Uppumiste statistika leiab aadressilt www.rescue.ee/uppumissurmad.
Veeohutuse kampaania teleklipi leiab siit.