Uudised / Rahvusvaheline vähinädal "Eesti meeste tervis - vähi ennetus ja varajane avast...

Vahemikus 3.-9. oktoober korraldab Eesti Vähiliit koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliinikuga, Tervise Arengu Instituudi ja Sotsiaalministeeriumiga rahvusvahelise vähinädala „Eesti meeste tervis - vähi ennetus ja varajane avastamine".

Meeste tervisele pühendatud vähinädala eesmärgiks on juhtida nii avalikkuse kui erialaspetsialistide tähelepanu eesnäärme, naha ja soolehaiguste ennetamise ja varajase avastamise võimalustele. Oluline on keskealiste ja vanemate meeste üldise terviseteadlikkuse tõusu saavutamine.

pilt_vahk

Uuringud on näidanud, et viimastel aastatel on üle 60-aastaste meeste hulgas hakanud tõusma nii eesnäärme-, soole- kui ka nahavähki haigestumine. Vähiregistri 2006. aasta andmetel on sagedasemad vähipaikmed meestel eesnäärmevähk (24%), käär- ja pärasoolevähk (10%) ning nahavähk (10%).

Regulaarne eesnäärme kontroll alates 50. eluaastast võimaldab enamiku eesnäärmevähi juhtudest avastada haiguse edukalt ravitavas algstaadiumis. Eesnääret saab kontrollida oma perearsti, uroloogi või meestearsti juures.