Blogi /

Blogi

Tütarlaste HPV-vastane vaktsineerimine on vajalik

  • Autor:Martin Kadai, sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik
  • 17 Veebruar 2017

Tütarlaste vaktsineerimisega inimese papilloomiviiruse (HPV) vastu suudaksime 10 000 tütarlapse kohta nende eluea jooksul ära hoida kuni 125 emakakaelavähi ja 32 muud HPVst põhjustatud vähijuhtu. Samuti ennetaksime mitusadat emakakaela vähieelset seisundit ning väldiksime kuni 44 HPVst põhjustatud vähisurma. 

 

Tervisesõnumi viivad kohale usaldus ja arusaadavus

  • Autor:terviseinfo.ee
  • 17 Veebruar 2017

Vaktsineeritus Norras ulatub 90 protsendini, selle protsendi taga seisavad nii norralaste usaldus oma terviseinstitutsioonide vastu kui pere vanemate liikmete teadlikkus. Ka Norras on olemas väiksemaid vaktsineerimisvastaseid rühmi. Selleks, et säilitada informeeritus ja usaldus vaktsineerimise vastu kasutatakse Norras nii ajakirjandust, reklaamklippe kui sotsiaalmeediat, mille abil hoitakse huvilistega kontakti. Samuti jagatakse pidevat informatsiooni spetsialistidele. 

 

Imbi Jäe: Rõõm paneb liikuma ja tulevikku vaatama

  • Autor:Terviseinfo.ee
  • 30 Jaanuar 2017

„Tänaseks olen aru saanud sellest, et minu võit on see, kui näen, kuidas inimesed muudavad oma elustiili nii, et see teeb nad õnnelikumaks, rahulolevamaks ja tervemaks,“ ütleb Saaremaa tervisedendaja Imbi Jäe, kes on maakonna tervisedendust vedanud võrgustiku loomisest alates. 

 

Vaimse tervise kabinetid on aidanud tuhandeid noori

  • Autor:Ruth Tohvre, SA TÜK psühhiaatriakliiniku laste ja noorukite vaimse tervise keskuse vanemõde
  • 06 Veebruar 2017

Enam kui kolm aastat suuremate haiglate juures töötanud vaimse tervise kabinettidest on abi saanud tuhanded lapsed ja noored, kirjutab SA TÜK psühhiaatriakliiniku laste ja noorukite vaimse tervise keskuse vanemõde Ruth Tohvre.

 

Miks alkoholitarvitamise häire on Eestis alaravitud?

  • Autor:Jane Alop, Tervise Arengu Instituudi ekspert
  • 25 Jaanuar 2017

Hippokratese vandest on kuulnud kõik ja sellele armastatakse viidata, kui soovitakse rõhutada arsti vastutust. Hippokrates võttis suure kohustuse patsienti tingimusteta abistada, kusjuures tal oli kasutada vaid tema mõistus, kogemus ja kaks kätt. Täna on olukord palju muutunud, kuid mõistus ja kogemus on endiselt haigete abistamisel kõige vajalikumad. psühhiaatriline abi põhiliselt nendele kahele "jõule” tuginebki. Kas see võib olla üks põhjus, miks paljud psüühikahäired on tänapäeval aladiagnoositud ja sellest tulenevalt ka alaravitud? Vaatame seda ühe konkreetse haiguse - alkoholitarvitamise häire, kaudu.