Blogi /

Blogi

Raamat „Mina olen enda oma“ aitab rääkida suhetest, seksuaalsusest ning väärkohtlemisest

  • Autor:terviseinfo.ee
  • 15 September 2017

Vastilmunud raamat „Mina olen enda oma“ aitab lastega rääkida sellest, kuidas austada oma keha ning väljendada tundeid, ka rasedusest, sünnist, turvalisest internetikasutusest ja elust kärgperes. Samuti võimalikust väärkohtlemisest. Juhani Püttsepa kirjutatud lastelood annavad teadmisi piiride seadmisest ja nende austamisest.

 

Naloksooni jagamine apteekide kaudu – kasutamata võimalus

  • Autor:Kristel Kivimets, Tervise Arengu Instituudi nakkushaiguste ja narkomaania ennetamise osakonna vanemspetsialist
  • 11 September 2017

Rahva tervise eest seismine ei ole pelgalt enam vaid arstide ja õdede tööpõld. Viimastel aastatel on üha enam suurenenud apteekrite roll. Apteekrid on aastasadu olnud praktiliselt kõigis tervist puudutavates küsimustes nõustaja ja õpetaja rollis. Nende ülesandeks on olnud anda edasi riskikäitumise vähendamise ja haiguste ennetamise alaseid teadmisi ning anda nõu ravimite kasutamise kohta. Tänapäeval on siiski Eesti tervishoius veel valdkondi, kus apteekrite roll on soovitust väiksem. Selle suurendamise kaudu võiksime oluliselt panustada rahvastiku tervise parandamisse.

 

Narkomaani(a) samm on hiiliv

  • Autor:Marju Lina, Virumaa Teataja ajakirjanik
  • 29 August 2017

Sõna “narkomaania” tekitab inimestes üldiselt ebameeldivaid tundeid. Selle taga on mingi maailm, kuhu me nina toppida ei taha ja millele ei mõtlegi, sest meil pole sinna asja. Kuid see eksisteerib, ja üsna lähedal. Nii võib hoopis tema nina meie ellu torgata. Üks uudishimuhetk. Üks lapsik soov kuuluda kampa, näidata külma verd. Üks julgustükk – ja kõik võib olla kaotatud.

 

Õuna tervisekasu tuleb bioaktiivsetest ühenditest

  • Autor:Tagli Pitsi, Tervise Arengu Instituudi toitumisekspert
  • 05 September 2017

Kuigi enamik meist teab ütlust, et “üks õun päevas hoiab arsti eemal”, ei tule õuna n-ö tervisekasu peamiselt mitte vitamiinidest-mineraalainetest, vaid temas sisalduvatest bioaktiivsetest ühenditest.

 

Kui laps julgeb eksida, naudib ta ka raskeid ülesandeid

  • Autor:Tartu Ülikooli eetikakeskus
  • 28 August 2017

Kuidas vanem reageerib lapse veale, mõjutab lapse uskumusi, ütleb hariduspsühholoog Grete Arro. Mida teeb vanem siis, kui laps tuleb koolist koju kahega? Vanemad, kes reageerivad lapse ebaõnnele haletsedes või kurjalt karistades, põlistavad lapses jäävususkumust, et ta ei saagi endaga hakkama. „Kui vanem on matemaatika kahe pärast ärev, õpib laps, et tal ilmselt ei tule ka edaspidi midagi välja,“ ütleb Arro. „Vanemad, kes reageerivad veale viisil: oo, nüüd on sul ju suurepärane võimalus paremini teha, näita, mis seal oli, vaatame, kus on probleem, ennustavad lapse endasse uskuvat hoiakut tulevikus. Kui laps julgeb eksida, julgeb ta nautida ka neid ülesandeid, mis on rasked, ja saab tasapisi targemaks."