Valdkonnad / Toitumine

27. novembril 2014 anti Kutsekoja Tervishoiu ja Sotsiaaltöö kutsenõukoja koosolekul Eesti Tervisedenduse Ühingule (ETÜ) toitumisnõustaja ja toitumisterapeudi kutse väljaandmise õigus.

Ühelt poolt on kutse omistamine vajalik toitumisnõustajale, kelle tööalast kompetentsust kutse väljaandmisega kinnitatakse, ka siis, kui kas baasharidus või lisapädevused ei ole omandatud Eestis. Teiselt poolt on toitumisnõustaja kutse vajalik kliendile, kes võib olla nii kindel teenuse kvaliteedis. Samuti on kutse eeltuseks tulevikus avalike teenuste rahastamisel ning kvaliteedihindamisel. 

Et ETÜ ei ole seotud koolitamise või teenuse osapooltega vaid on laiapõhjaline mittetulunduslik ühendus, on ta oma töös sõltumatu. Kutse väljaandmise kavandamisel on ETÜ teinud koostööd Tervise Arengu Instituudi ja Eesti Kliinilise Toitmise Seltsiga.  ETÜ kutsekomisjoni on kaasatud Tervise Arengu Instituut, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool, Eesti Personaaltreenerite Liit, Eesti Kliinilise Toitmise Selts, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ning Eesti Toitumisnõustajate Ühendus.

Lisaks annab ETÜ juba alates 2006. aastast välja ka tervisedendaja kutset. Samuti on ühing tunnustanud iga-aastaselt selle valdkonna parimaid – välja antakse Aasta Tervisedendaja ja Aasta Tervisesõbra autasusid.

Lisainfot kutsete taotlemise ja kutse saanute kohta saab Eesti Tervisedenduse Ühingu kodulehelt.